نشانه

الا بذکرالله تطمئن القلوب

دائم الوضو بودن و ار تباط با امام زمان عج

يكشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۳۵ ب.ظ

سلام بزرگواران طاعات و عباداتتان مقبول درگاهی الهی انشا ء الله امروز که دنبال مباحثی درباره امام زمان عج بودم به وبسایت زیبایی برخورد کردم که این مطالب رو امروز براتون از همون وبسایت گذاشتم خیلی مطالب زیبایی دارن .

آدرس سایت :www.sahebzaman.org

آثار وضو گرفتن در کلام معصومین علیهم السلام


نتیجه تصویری برای شهدا و وضو

 پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «هرگاه مسلمان وضو می‌گیرد، گناهانش از گوش و چشم و دست و پاهایش می‌روند، پس چون بنشیند با آمرزش نشسته است»
«گناهانش مثل برگهای درخت می‌ریزد هنگامیکه بنده وضو می‌گیرد»

«مَنْ أحسَنَ الطَّهور ثمَّ مشی الی المسجد، فهو فی صلاةٍ ما لم یُحْدِث.»1
حضرت علی علیه السلام فرمود: «طهارت فرد وقتی کامل و نیکو می‌شود و به سمت مسجد می‌رود، تا زمانی که وضو دارد در حال نماز محسوب می‌شود»

«یوم تَسوَدُّ فیه الوُجوه» روزی که صورتها سیاهند ....
«یحشُرُ الله تعالی اُمَتی یوم القیامة بین الاُمَم غُراً مُحَجَّلینَ من آثار الوضوء»
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله: روز قیامت امت مرا خداوند با چهره‌های زیبا، با دست و پای سفید محشور می‌کند، به خاطر وضو.

با وضو بخوابیم چون پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «الطاهر النائم کالصّائم القائم»
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «خوابیده با وضو مانند روزه دار شب زنده دار است.»

با وضو بمیریم چون آن حضرت فرمود:
زیاد وضو بگیرید، خداوند عمر شما را زیاد می‌کند. اگر توانستی شب و روز با طهارت باش اگر در حال طهارت بمیری، شهید خواهی بود.

-----------
1) بحار، ج۸۰، ص۲۲۷، ح۱۱
2) علل الشرایع، ج۲۵۷، ح۹
3) امالی المفید، ص۶۰، ح

آیا با امام زمان ارتباط دارید؟

امام باقر در تفسیر آیه 200 سوره آل عمران می فرمایند : رابطوا امامکم المنتظر2 ،با امام زمانتان رابطه داشته باشید ، حضرت آیت الله بهجت رحمة الله علیه در این رابطه می فرمایند: تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم در اصلاح نفس است.
 
باز باید از خودم بپرسم از قصه معرفت که بگذریم،چقدر امام زمان خود را یاد می کنیم که این از حداقل هاست امام زمان در کلامی می فرمایند: انا غیر مهملین لمراعاتکم ولا ناسین لذکرکم3 ، ما شما را فراموش نمی کنیم! ؛ محبت او که مظهر مهر خدای رحمان است ما را فرا گرفته اما در کدامین کوچه غفلت در این دنیای رنگ و ریا و بی وفایی گیر کرده ایم که یادی از او نمی کنیم،همان یادی که البته باب لطف و توجه خدا به ماست.
 
یکی از دستور العمل های ارتباط با امام زمان این است که برای فرج او که فرج عالم است دعا کنیم البته باز باید یادآور شوم که در این روزگار آخرالزمان یاد کردن و دعا کردن برای آن آئینه حسن حضرت پروردگار خود نعمت و رزقی بزرگ است که باز چگونه توان از عهده شکر آن بر آمد؟؛
 
قال المَهدی(عج): «أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‏»4
برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ،زیرا همین موجب فرج و گشایش شماست .
 
یاد او باب گشایش است و دعای برای فرج او اول درهای رحمت خداوند را به روی خود ما باز می کند که این عمل خود از کمترین وظایف شیعیان آن امام منتظر در قبال حضرت است.
 
خیلی از ما بیشترین دعایی که گاهی برای امام زمان می خوانیم همین دعای "اللهم کن لولیک" است که دعای برای سلامتی حضرت است اما قدر همین دعا را هم نمی دانیم ،او گوش شنوا و چشم بینای خداوند است ،او همان مهربانی است که ما در این دوران سخت دستور داریم در خانه او برویم و از او استمداد بجوییم، این دعا ها بهانه است تا باز نام مهدی بر زبان ما جاری شود تا باز تابلوی نجات در این دوران جلوی چشممان بیاید ، پدر معنوی ما اوست ،همان پدری که چون یعقوب نبی برای فرزندان گنهکار خود استغفار می کند؛ یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا کُنَّا خَاطِئِینَ5 ؛ ای پدر برای گناهان ما طلب آمرزش کن که ما خطاکار بوده ایم.

 

آیا دوست داریم امام زمان برای ما دعا کنند؟

آیا دوست داریم که مشمول دعای مستجاب امام زمان شویم؟ آیا این اراده و همت و البته اعتقاد را داریم که امام زمان برای ما و زندگی و خانواده ما دعا کنند؟ راهش دل دادن به مهدی و دعا برای اوست از جمله دلایلی که علما برای اینکه امام زمان هر کس که ایشان را یاد و دعا کند ،دعا می فرمایند ،روایت زیر است:
 
 مرحوم راوندی در کتاب الخرائج نقل می کند: گروهی از اهل اصفهان ـ از جمله ابو عباس احمد بن نصر وابو جعفر محمد بن علویه ـ برایم نقل کرده اند: در اصفهان مردی شیعه به نام عبدالرحمان بود، از او سئوال کردند: علت اینکه امامت امام علی النقی (علیه السلام) را پذیرفتی و دنبال فرد دیگری نرفتی چیست؟
 
گفت: جریانی از آن حضرت دیدم که قبول امامت آن حضرت را بر من لازم نمود. من مردی فقیر اما زباندار وپر جرأت بودم به همین جهت در سالی از سالها اهل اصفهان من را برگزیدند تا با گروهی دیگر برای دادخواهی به دربار متوکل برویم. ما رفتیم تا به بغداد رسیدیم هنگامی که در بیرون دربار بودم خبر به رسید که دستور داده شده امام علی النّقی را احضار کنند،بعد حضرتش را آوردند.
 
 من به یکی از حاضرین گفتم: این شخص که او را احضار کردند کیست؟ گفت: او مردی علوی وامام رافضی ها ست سپس گفت: به نظرم می رسد که متوکل می خواهد او را بکشد، گفتم: از جای خود تکان نمی خورم تا این مرد را بنگرم که چگونه شخصی است؟
 
او گفت: حضرت در حالی که سوار بر اسب بودند تشریف آوردند ومردم در دو طرف او صف کشیدند واو را نظاره می کردند. چون چشمانم به جمالش افتاد محبت او در دلم جای گرفت و در دل شروع کردم به دعا کردن برای او که خداوند شرّ متوکل را از حضرتش دور گرداند.
 
 حضرت در میان مردم حرکت می کرد و به یال اسب خود می نگریست نه به راست نگاه می کرد ونه به چپ، من نیز دعا برای حضرتش را در دلم تکرار می کردم.
 
چون در برابرم رسید رو به من کرد وفرمود:
 
 استجاب الله دعاک، وطوّل عمرک وکثّر مالک وولدک.
 
 یعنی: خدای دعاى تو را مستجاب کند. وعمر تو را طولانی ومال وفرزند تو را زیاد گرداند.
 
 از هیبت و وقار او بدنم لرزید ودر میان دوستانم به زمین افتادم.
 
 دوستانم از من پرسیدند، چه شد؟
 
 گفتم خیر است وجریان را به کسی نگفتم.
 
 پس از آن به اصفهان بازگشتیم. خداوند به سبب دعاى آن حضرت درهایی از مال وثروت را برای من باز کرد تا جایی که اگر همین امروز درب خانه ام را ببندم قیمت اموالی که در آن دارم معادل هزاران هزار درهم است واین غیر از اموالی است که در خارج خانه دارم. خداوند به سبب دعاى آن حضرت ده فرزند به من عنایت فرمود.
 
 ببینید که چگونه مولای ما امام علی نقی (علیه السلام) دعاى آن شخص را به خاطر نیکی او جبران وتلافی نمود. برای او دعا فرمود با اینکه از مؤمنان نبود. آیا گمان می کنید که اگر در حق مولای ما صاحب الزمان ارواحنا فداه دعا کنید شما را با دعاى خیر یاد نمی کند با اینکه شما از مؤمنان هستید؟6
 
..................................................................................................
پی نوشت:
1-سوره بقرة/آیه/189
 2-تفسیر برهان جلد۱صفحه۳۳۴
 3-بحار الانوار علامه مجلسی، ج 53، ص 175
 4-بحارالأنوار ،ج53 ، ص180 ، باب 31
5-سوره یوسف/آیه97
 6-مکیال المکارم: 1 / 333


نظرات  (۴)

 • بانوی گمنام
 • چقدر مطالب قشنگ بودن و چقدر عکس ها زیبا
  چقدر خوب دائم با طهارت بودن دائم الوضو بودن
  کاش هیچ وقت آقا رو ناراحت نکنیم
  کاش آقا همیشه دعا کنن
  چقدر داستان خوبی بود پر از تلنگر
  ممنونم که این مطلب رو انتخاب کردید نشانه بزرگوار
  خدا خیرتون بوده
  راستی طاعات و عبادات قبول درگاه حق
  پاسخ:
  بله ممنونم دوست مهربونم
  بله آدم این طوری سراغ کناه نمیره
  کاااااش
  آقا همیشه دعامون میکنن دوست مهربونم ولی ما خیلی بنده های ضعیفی هستیم که تکونی به خودمون نمیدیم.انشاءالله که بیدار بشیم
  آره داستانش خیلی عالی بود
  ممنون از شما که با دقت مطالعه کردین بزرگوار
   سپاسگذارم دوست مومنه و مهربونم
  ممنونم طاعاتو عبادات شما هم قبول انشاءالله
 • ♡بهشـــت زودهنـــگــام♡
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام دوست ***** * بزرگوارم
  طاعات و عباداتت قبول
  ممنونم از دعوتت
  یادش بخیر دانشجو که بودم دقیقه ای نبود بدون وضو باشم! اما حالا که خونه ی خودمم و برای دائم الوضو بودن دستم بازتره انقد غافل شدم:( چقدر شیطون راحت و زیرکانه مارو از کارای کوچیک با ثواب های بزرگ محروم میکنه و مام کم کم لبیک میگیم!!!!
  با اجازه ات جمله ی آیت الله بهجت را برای وبلاگم کپی میکنم؛ خدا رحمتشون کنه
  یه سری تواشیح و نواهای آقای علی فانی را دانلود کردم و ریختم تو فلش برای ماشینمون؛ خیلی خوبه واقعا باعث شده حواسمون جمع تر شه وقتی برای آقامون میخونه؛ انگار بیشتر احساس حضور میکنیم
  خدا حفظت کنه **** **:-*
  پاسخ:
  علیکم السلام بزرگوار
  همچنین
  ممنون از شما
  انشاءالله که از این به بعد قول شیطون رو نخوریم
  خواهش میکنم این چه حرفیه اتفاقا خوبه که انتشار پیدا کنه سخنان بزرگان
  چقدر خوب انشاءالله
  خدا شما رو هم حفظ کنه **
 • آیات نورانی
 • سلام
  آماده! سه ، دو ، یک...
  سرعت خود را افزایش دهید!
  زمان کوتاه است
  پاسخ:
  علیکم السلام
  :))
  چه داستان قشنگی بود.
  توی یه موقعیتی بود که خیلی دل شکسته بودم و حس می کردم الان دعام به استجابت شاید نزدیک باشه. توی سجده ی آخر اعتکاف بود و بعد اعمال ام داوود. اون لحظه شاید برای اولین بار دلم نیومد جز برای امامم دعا کنم. گفتم من فقط برای شما دعا می کنم خودتون هردعایی صلاح منه برای من بکنید. بعد از چندماهش عقد کردم. اون اوایل وقتی فکر می کردم من به درگاه خدا گناهکارتر از این بودم که لیاقت این همسر مومن و مهربان رو داشته باشم، حس می کردم این لطف خدا قطعا از دعای امامم بوده.
  پاسخ:
  بله واقعا داستانش عالی بود
  چقدر جالب و زیبا خب قطعا خیلی خالصانه دعا کردین که اینقدر عالییی جواب گرفتین
  مطمئن باشین خدا مومن رو جز به مومن نمیرسونه .قطعا همین طوره انشاءالله خوشبخت بشین زیر سایه امام و مولایمان صاحب الزمان عج