نشانه

الا بذکرالله تطمئن القلوب

سخنان مرحوم حاج آقا دولابی درباب امام زمان عج

يكشنبه, ۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۴۷ ق.ظ

سلام بزرگواران  پست قبلی که درباره چراغ نور ایمان بود برا این موضوع کتابی معرفی می کنم تونستین تهیه کنین و مطالعه کنین کتاب معارف الهی در پرتو سوره حدید خیلی کتاب جالبی هست مباحث مربوط به پست بنده از ص 125 این کتاب شروع میشه ولی از همون اولش مطالعه کنین به خیلی از جوابها می رسین.

این پستمون درباره ی امام زمان عج از سخنرانیهای حاج آقا دولابی می باشد قبل از اون یه مطلب جالبی از مرحوم دولابی یه جا خونده بودم  که این سوال خیلیها هست که حوصله قرآن خوندن ندارن چیکار کنن که حوصلشون بیاد سرجاش؟پاسخش اینه اگر کسی حوصله ی قرآن خوندن نداره وقتی وضو بگیره و قرآن رو لمس کنه خود به خود اون حس قرآن خوندن میاد سراغش انشاءالله که همیشه روزانه حداقل یک صفحه از قرآن رو با تدبر  و با روحیه ی کاملا شاد بخوانیم و هدیه کنیم بر پیشگاه حضرت ولی عصر عج تا شفیعمون باشن و ما رو از کنیزان و نوکران خودشون قبول کنن.

جداکننده-امام-زمانی_www.shabhayetanhayi.ir

تصاویر-امام-زمانی3_www.shabhayetanhayi.ir (9)

حال به سخنان دیگری از این عارف توجه کنین که بسیار زیبا و خواندنیست.

بسم الله

ما می‌خواهیم چیزی ببینیم چیزی که غیر از امام زمان(ع) است. کسی که حضرت را دید و جمال حضرت را مشاهده کرد دیگر نمی‌خواهد چیز دیگری ببیند.
ظاهراً می‌گوییم آقا می‌آید ولی در حقیقت ما به خدمت حضرت می‌رویم. ما به پشت دیوار دنیا رفتیم و گم شدیم، باید از پشت دیوار بیرون بیایم تا ببینم که حضرت از همان ابتدا حاضر بودند.
ما مثل بچه‌ای هستیم که پدرش دست او را گرفته است تا به جایی ببرد و در طول مسیر از بازاری عبور می‌کنند. بچه جلب ویترین مغازه‌ها می‌شود و دست پدر را رها می‌کند و در بازار گم می‌شود و وقتی متوجه می‌شود که دیگر پدر را نمی‌بیند، گمان می‌کند پدرش گم شده است، درحالی که درواقع خودش گم شده است. انبیا و اولیا پدران خلقند و دست خلایق را می‌گیرند تا آنها را به سلامت از بازار دنیا عبور دهند. غالب خلایق جلب متاع‌های دنیا شده‌اند و دست پدر را رها کرده و در بازار دنیا گم شده‌اند. امام زمان(ع) گم و غائب نشده است، ما گم و محجوب گشته‌ایم.
اینکه در روایت آمده است که هر کس که ادعای مشاهده امام زمان(ع) را کرد تکذیبش کنید، به این معناست که آنچه دیده است فقط پرتو مختصری از امام زمان(ع) است و مطلبی خیلی بالاتر از این است. از طرف دیگر کسی که چیزی را دید، نباید به دیگران بگوید. لذا ما وظیفه تکذیب داریم، گرچه ممکن است راست بگوید.
آیا نمی‌دانید که امام زمان(ع) با ما در تمام اعمال خیر، شریک است؟ زیرا این اعمال،‌ نیت‌های اوست، با همه شریک است. هر کس دو رکعت نماز می‌خواند یا یک عبّاسی، کاسبی روحی و ایمانی می‌کند او در آن شریک است، یا شریک‌القرآن، یا شریک‌الاعمال با همه شما شریک است و شریک خوبی هم هست. اگر ایشان شریک نباشد چیزی از شما پذیرفته نمی‌شود، قبولی کار شما به خاطر شرکت ایشان است. روح عالم است.
شما تصور می‌کنید که زیبایی و شادابی روح شما مال خودت است، مال اوست! السلام علیک یا روح‌العالم. امام زمان(ع) شریک انبیاء است، شریک قرآن است.
تلاطمات و ناآرامی‌هایی که در روزگار ما در سراسر عالم بروز نموده است حاوی بشارت بزرگی است. جهان از درد زایمان به خود می‌پیچد و عن‌قریب فرزندی را بیرون خواهد داد.
قبل از بارش باران، تندبادی برمی‌خیزد و غبار زیادی برپا می‌کند، همه خس و خاشاک‌ها و آشغال‌ها را از روی زمین جارو می‌کند. اما اگر کمی صبر کنیم باد آرام می‌گیرد و باران می‌بارد و سپس ابرها کنار می‌روند و هوا لطیف و آفتابی می‌شود. آشوب‌ها و نابسامانی‌هایی که در روزگان ما در سراسر جهان پدیدار شده است نزدیک شدن هوای لطیف و آسمان صاف و آفتابی عصر ظهور را بشارت می‌دهد.
سواری که از دور می‌آید، پیش از آنکه خودش برسد و دیده شود، گردوغباری که از زیر پای اسبش برمی‌خیزد دیده می‌شود. گردوغبار آشوب‌ها و ناآرامی‌های جهان در روزگار ما، خبر از نزدیک شدن فارس‌الحجاز؛ یعنی امام زمان(ع) می‌دهد.
در مورد امام زمان(ع) در روایات آمده است که «یحکم بحکم داود»‌ با حکم حضرت داود(ع) حکم می‌کند.
حضرت داود حکم غیبی صادر می‌کرد و به شواهد و ادله وابسته نبود. در زمان حضرت داود(ع) شخص فقیری مدت‌ها از خداوند رزق حلالی می‌طلبید. روزی گاوی در خانه‌ او را شکست و داخل شد. او هم بر این اساس که دعایش مستجاب شده است گاو را سر برید و گوشت آن را کباب کرد و با خانواده‌اش خوردند. صاحب گاو که به دنبال گاوش می‌گشت فهمید که آن شخص فقیر گاو را کشته و مصرف کرده است. پس او را نزد حضرت داود برد و حضرت داود از آن شخص فقیر علت کارش را پرسید، او هم گفت:‌ من هفت سال بود که دعا می‌کردم خدا رزق حلالی مرحمت کند، وقتی گاو در را شکست و داخل شد با خود گفتم: دعایم مستجاب شده است؛ لذا آن را سر بریدم و با خانواده‌ام خوردم.
حضرت داود به صاحب گاو فرمود: از شکایتت صرف‌نظر کن، صاحب گاو عصبانی شد و اعتراض کرد که این چه نحو قضاوت کردن است. حضرت داود به او فرمود:‌ علاوه بر آن، نصف دارائیت را هم به او بده. صاحب گاو به شدت برآشفت. حضرت داود فرمود: تمام دارائیت را به او بده. در بین مردم در اثر این حکم سروصدا بلند شد. حضرت داود همراه با مردم بر سر قبر پدر کسی که گاو را کشته بود حاضر شد و او را زنده کرد و علت مرگش را از او جویا شد. او گفت: پدر صاحب گاو، غلام من بود. او مرا کشت و تمام دارایی‌ام را تصاحب کرد. در نتیجه روشن شد علاوه بر اینکه تمام دارایی صاحب گاو متعلق به آن شخص فقیر است خود صاحب گاو و فرزندانش هم بچه‌های غلام پدر او هستند و متعلق به اویند! امام زمان(ع) هم اینگونه حکم می‌کنند.
حضرت ولی عصر(عج) اگر دست بر سر ما بکشند، علم و حلم را به درون ما می‌ریزند.
زمین ظهور حضرت حجت(عج) غیر از زمین دنیاست. «یَوْمَ تُبَدَّلُ الْأَرْضُ غَیْرَ الْأَرْضِ»؛ روزی که زمین به زمین دیگری مبدل می‌شود.


منبع: وب سایت عقیق

 • ۹۴/۰۵/۰۴
 • نشانه گمنام

نظرات  (۸)

 • عــ ـاکـ ـف ...
 • امام صادق علیه السلام:
  کسی که منتظر و چشم به راه دوازدهمین امام باشد،
  مانند کسی ست که با شمشیر آخته از پیامبر خدا دفاع می کند.
   بحارالانوار جلد 52 ص 129
  .
  سلاااااام عزیزم
  خوبی ؟
  ان شاءالله زودتر برسه روزی که «یَوْمَ تُبَدَّلُ الْأَرْضُ غَیْرَ الْأَرْضِ» !
  التمآس دعآ...
  یا حق...
  پاسخ:
  انشاءالله که جزء منتظران واقعی باشیم
  ممنون از حدیث زیبایی که نوشتین دوست خووووبم
  علیکم السلام مهربونم
  ممنونم
  انشاءالله
  محتاج دعا
  یا حق
  سلام نشانه ی خوبم

  ممنون بابتِ معرفی کتاب...
   
  +این قسمت که نوشته بودین امام زمان با خیراتِ ما شریکِ خیلی عالی بود...

  یعنی کلی آدم روحیه پیدا میکنه...

  همینکه بدونی حتی کوچک ترین خیرات و مبراتت هم با امامت شریکی باعثِ رجای بیشتر به خدا میشه...

  داستانِ حکم داوود ع هم جالب بود...

  در پناه حق

  پاسخ:
  علیکم السلام دوست خووووبم
  ممنون از شما
  ممنون که پست رو کامل خوندین ولی فدات شم این نوشته ها برا من نیست حرفای مرحوم حاج آقا دولابی هست روحشون شاد
  همیشه حرفاشون زیبا و دلنشین بوده.
  بازم تشکر از اینکه با دقت می خونین
  یا علی
 • ♡بهشـــت زودهنـــگــام♡
 • انشالله زودتر برسه اون آرامش بعد از طوفان....
  پاسخ:
  انشاءالله


  صدایی آشنا از دور می آید 

  ومن با عشق می جویم 

  تو را گویم
   خدای من تو را باعشق می جویم

  تو در رگهای من جریان سرخ انتظاری

  تو معبود منی از من به من عاشق تری


  در قلب و جانم خانه داری


  خدایا 
  ربنا پروردگارا

  جهان را آفریدی


  زمان را آفریدی
   تو من را آفریدی

  ومن این بنده ی عاصی 
  تمام عمر با فرمان تو

  از روی جهل خویش جنگیدم

  ورنجیدم
   ورنجیدم ورنجیدم...

  ولی امروز میخواهم که باز آیم


  خدایا از صمیم قلب میگویم:

  ببخشایم


  خداوندا ببخشایم


  خدای مهربان غریب است دلم و تنها ، 

  کجایی که جا مانده دلم اینجا ، 


  دلم 
  امشب صدا می زند تو را

  مبادا غریبی کند ببا ،


  بینوا شده در این دنیا به دادش رس خدا.
  اللهم عجل لولیک الفرج  گر با سحر خو کنی بانگ خدا را بشنوی

  دل را اگر گیسو کنی ، هرشب ندا را بشنوی

  در آن سکوت جانفزار از عرش می آید صدا

  گوش دگر باید ترا تا آن صدا را بشنوی


  مهدی سهیلی 

  روایت از امام باقر علیه السلام: هر کس سوره نحل را در هر ماه یک بار بخواند از زیان مالی (قرض) در دنیا و نیز از هفتاد نوع بلا که سبک ترین آنها دیوانگی و جذام و پیسی باشد ایمن باشد و مسکنش در آخرت در بهشت عدن(محلی در وسط بهشت) باشد.

  مجمع البیان ج4، ابتدای تفسیر سوره نحل
 • بانوی گمنام
 • سلام دوست خوبم
  چقدر مطلب قشنگی بود کاش اینقدر عمر باشه که آقا رو ببینم
  خوب باشم گناه نکنم آقا بهم عنایت کنن
  پاسخ:
  علیکم السلام مهربونم خدا رو شکر بهتر شدی و دوباره برگشتی
  ممنون بله انشاءالله
  انشاءالله دوست خووووبم