نشانه

الا بذکرالله تطمئن القلوب

۱۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

دائم الوضو بودن و ار تباط با امام زمان عج

يكشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۳۵ ب.ظ

سلام بزرگواران طاعات و عباداتتان مقبول درگاهی الهی انشا ء الله امروز که دنبال مباحثی درباره امام زمان عج بودم به وبسایت زیبایی برخورد کردم که این مطالب رو امروز براتون از همون وبسایت گذاشتم خیلی مطالب زیبایی دارن .

آدرس سایت :www.sahebzaman.org

آثار وضو گرفتن در کلام معصومین علیهم السلام


نتیجه تصویری برای شهدا و وضو

 پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «هرگاه مسلمان وضو می‌گیرد، گناهانش از گوش و چشم و دست و پاهایش می‌روند، پس چون بنشیند با آمرزش نشسته است»
«گناهانش مثل برگهای درخت می‌ریزد هنگامیکه بنده وضو می‌گیرد»

«مَنْ أحسَنَ الطَّهور ثمَّ مشی الی المسجد، فهو فی صلاةٍ ما لم یُحْدِث.»1
حضرت علی علیه السلام فرمود: «طهارت فرد وقتی کامل و نیکو می‌شود و به سمت مسجد می‌رود، تا زمانی که وضو دارد در حال نماز محسوب می‌شود»

«یوم تَسوَدُّ فیه الوُجوه» روزی که صورتها سیاهند ....
«یحشُرُ الله تعالی اُمَتی یوم القیامة بین الاُمَم غُراً مُحَجَّلینَ من آثار الوضوء»
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله: روز قیامت امت مرا خداوند با چهره‌های زیبا، با دست و پای سفید محشور می‌کند، به خاطر وضو.

با وضو بخوابیم چون پیامبر خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «الطاهر النائم کالصّائم القائم»
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: «خوابیده با وضو مانند روزه دار شب زنده دار است.»

با وضو بمیریم چون آن حضرت فرمود:
زیاد وضو بگیرید، خداوند عمر شما را زیاد می‌کند. اگر توانستی شب و روز با طهارت باش اگر در حال طهارت بمیری، شهید خواهی بود.

-----------
1) بحار، ج۸۰، ص۲۲۷، ح۱۱
2) علل الشرایع، ج۲۵۷، ح۹
3) امالی المفید، ص۶۰، ح

آیا با امام زمان ارتباط دارید؟

امام باقر در تفسیر آیه 200 سوره آل عمران می فرمایند : رابطوا امامکم المنتظر2 ،با امام زمانتان رابطه داشته باشید ، حضرت آیت الله بهجت رحمة الله علیه در این رابطه می فرمایند: تا رابطه ما با ولیّ امر، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قوی نشود، کار ما درست نخواهد شد.و قوّت رابطه ما با ولیّ امر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم در اصلاح نفس است.
 
باز باید از خودم بپرسم از قصه معرفت که بگذریم،چقدر امام زمان خود را یاد می کنیم که این از حداقل هاست امام زمان در کلامی می فرمایند: انا غیر مهملین لمراعاتکم ولا ناسین لذکرکم3 ، ما شما را فراموش نمی کنیم! ؛ محبت او که مظهر مهر خدای رحمان است ما را فرا گرفته اما در کدامین کوچه غفلت در این دنیای رنگ و ریا و بی وفایی گیر کرده ایم که یادی از او نمی کنیم،همان یادی که البته باب لطف و توجه خدا به ماست.
 
یکی از دستور العمل های ارتباط با امام زمان این است که برای فرج او که فرج عالم است دعا کنیم البته باز باید یادآور شوم که در این روزگار آخرالزمان یاد کردن و دعا کردن برای آن آئینه حسن حضرت پروردگار خود نعمت و رزقی بزرگ است که باز چگونه توان از عهده شکر آن بر آمد؟؛
 
قال المَهدی(عج): «أَکْثِرُوا الدُّعَاءَ بِتَعْجِیلِ الْفَرَجِ فَإِنَّ ذَلِکَ فَرَجُکُم‏»4
برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید ،زیرا همین موجب فرج و گشایش شماست .
 
یاد او باب گشایش است و دعای برای فرج او اول درهای رحمت خداوند را به روی خود ما باز می کند که این عمل خود از کمترین وظایف شیعیان آن امام منتظر در قبال حضرت است.
 
خیلی از ما بیشترین دعایی که گاهی برای امام زمان می خوانیم همین دعای "اللهم کن لولیک" است که دعای برای سلامتی حضرت است اما قدر همین دعا را هم نمی دانیم ،او گوش شنوا و چشم بینای خداوند است ،او همان مهربانی است که ما در این دوران سخت دستور داریم در خانه او برویم و از او استمداد بجوییم، این دعا ها بهانه است تا باز نام مهدی بر زبان ما جاری شود تا باز تابلوی نجات در این دوران جلوی چشممان بیاید ، پدر معنوی ما اوست ،همان پدری که چون یعقوب نبی برای فرزندان گنهکار خود استغفار می کند؛ یَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا کُنَّا خَاطِئِینَ5 ؛ ای پدر برای گناهان ما طلب آمرزش کن که ما خطاکار بوده ایم.

 

آیا دوست داریم امام زمان برای ما دعا کنند؟

آیا دوست داریم که مشمول دعای مستجاب امام زمان شویم؟ آیا این اراده و همت و البته اعتقاد را داریم که امام زمان برای ما و زندگی و خانواده ما دعا کنند؟ راهش دل دادن به مهدی و دعا برای اوست از جمله دلایلی که علما برای اینکه امام زمان هر کس که ایشان را یاد و دعا کند ،دعا می فرمایند ،روایت زیر است:
 
 مرحوم راوندی در کتاب الخرائج نقل می کند: گروهی از اهل اصفهان ـ از جمله ابو عباس احمد بن نصر وابو جعفر محمد بن علویه ـ برایم نقل کرده اند: در اصفهان مردی شیعه به نام عبدالرحمان بود، از او سئوال کردند: علت اینکه امامت امام علی النقی (علیه السلام) را پذیرفتی و دنبال فرد دیگری نرفتی چیست؟
 
گفت: جریانی از آن حضرت دیدم که قبول امامت آن حضرت را بر من لازم نمود. من مردی فقیر اما زباندار وپر جرأت بودم به همین جهت در سالی از سالها اهل اصفهان من را برگزیدند تا با گروهی دیگر برای دادخواهی به دربار متوکل برویم. ما رفتیم تا به بغداد رسیدیم هنگامی که در بیرون دربار بودم خبر به رسید که دستور داده شده امام علی النّقی را احضار کنند،بعد حضرتش را آوردند.
 
 من به یکی از حاضرین گفتم: این شخص که او را احضار کردند کیست؟ گفت: او مردی علوی وامام رافضی ها ست سپس گفت: به نظرم می رسد که متوکل می خواهد او را بکشد، گفتم: از جای خود تکان نمی خورم تا این مرد را بنگرم که چگونه شخصی است؟
 
او گفت: حضرت در حالی که سوار بر اسب بودند تشریف آوردند ومردم در دو طرف او صف کشیدند واو را نظاره می کردند. چون چشمانم به جمالش افتاد محبت او در دلم جای گرفت و در دل شروع کردم به دعا کردن برای او که خداوند شرّ متوکل را از حضرتش دور گرداند.
 
 حضرت در میان مردم حرکت می کرد و به یال اسب خود می نگریست نه به راست نگاه می کرد ونه به چپ، من نیز دعا برای حضرتش را در دلم تکرار می کردم.
 
چون در برابرم رسید رو به من کرد وفرمود:
 
 استجاب الله دعاک، وطوّل عمرک وکثّر مالک وولدک.
 
 یعنی: خدای دعاى تو را مستجاب کند. وعمر تو را طولانی ومال وفرزند تو را زیاد گرداند.
 
 از هیبت و وقار او بدنم لرزید ودر میان دوستانم به زمین افتادم.
 
 دوستانم از من پرسیدند، چه شد؟
 
 گفتم خیر است وجریان را به کسی نگفتم.
 
 پس از آن به اصفهان بازگشتیم. خداوند به سبب دعاى آن حضرت درهایی از مال وثروت را برای من باز کرد تا جایی که اگر همین امروز درب خانه ام را ببندم قیمت اموالی که در آن دارم معادل هزاران هزار درهم است واین غیر از اموالی است که در خارج خانه دارم. خداوند به سبب دعاى آن حضرت ده فرزند به من عنایت فرمود.
 
 ببینید که چگونه مولای ما امام علی نقی (علیه السلام) دعاى آن شخص را به خاطر نیکی او جبران وتلافی نمود. برای او دعا فرمود با اینکه از مؤمنان نبود. آیا گمان می کنید که اگر در حق مولای ما صاحب الزمان ارواحنا فداه دعا کنید شما را با دعاى خیر یاد نمی کند با اینکه شما از مؤمنان هستید؟6
 
..................................................................................................
پی نوشت:
1-سوره بقرة/آیه/189
 2-تفسیر برهان جلد۱صفحه۳۳۴
 3-بحار الانوار علامه مجلسی، ج 53، ص 175
 4-بحارالأنوار ،ج53 ، ص180 ، باب 31
5-سوره یوسف/آیه97
 6-مکیال المکارم: 1 / 333


  • نشانه گمنام

رمضان

چهارشنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۱۲ ب.ظ

متن های قشنگ و عاشقانه ی کوتاه مناسب برای و اس ام اس و پیامک جدید عاشقانه ، خنده دار و دانلود آهنگ جدید | به موزیک | BehMusic


ماه شعبان گذر کرد و هیچ ندانستم چگونه آمد و رفت خداحافظ ای ماه نبی.

دلگیرم از خودم که این ماه عزیز را فرصت ندانستم ماه شعبانم خداحافظی باتو اگر رمضان نبود سخت میگذشت بر من دعایم کن تا از رمضانمان ماه نزول رحمت و برکت الهی به نحو احسنت استفاده کنیم و تمام اعضا و جوارحمان در این ماه در حال روزه باشن چرا که این ماه تمرینیست برای جهاد بانفس

ماه پاکیزکی و ماه نزول قرآن ماه خدا خوش آمدی

خدایاااااااا  ممنون که مارا قابل دانستی و امسال نیز مثل هرسال به مهمانی خود دعوت کردی ممنونم ممنون.

سلام بزرگواران حلول ماه ضیافت الهی بر شما مبارک

خوبی و بدی دیدین به بزرگواریه خودتون حلال کنین و در این ماه عزیز برا همدیگه دعا کنین علی الخصوص برا ظاهر شدنمان در حضور مولا انشاءالله.


قال رسول الله صل الله علیه و آله وسلم :صوموا تصحوا الصوم جنه من عذاب الله الصیام نصف الصبر صمت الصائم تسبیح و نومه عباده و دعاوه مستجاب و عمله مضاعف و ذنبه مغفور.

پیامبر اکرم صل الله علیه و آله وسلم فرمودند:روزه بگیرید تا تندرست شوید، روزه سپر عذاب خداست، روزه یک نیمه صبر است، سکوت روزه دار تسبیح گفتن ، خواب وی عبادت ،دعای او مستجاب است، عمل او دو برابر گناهش آمرزیده است.1-

همین طور فرمودند:روزه دار مومنی که در ماه رمضان یک آیه از آیات قرآن را تلاوت کند به او پاداش یک ختم قرآن در ماههای دیگر داده می شود .2

و باز فرمودند:کسی که در ماه رمضان با خود و دیگر مسلمانان پیوند و انسجام برقرار کند خداوند رحمتش را در روز قیامت به او خواهد رساند.3

و درباره توبه کردن نیز فرمودند:هان ای مردم !در ماه مبارک رمضان راه هدایت هموار و درهای بهشت باز است ؛از خدا بخواهید که به روی شما بسته نشوند. و همچنین راه فساد و ضلالت  ودر های دوزخ در این ماه به روی شما بسته است، از خدا بخواهید که به رویتان باز نشوند شیاطین در ماه رمضان شکست خورده و ضعیف اند ، از خدا بخواهید آنها را بر شما مسلط و پیروز نگرداند.4

منابع احادیث ذکر شده:

1-نهج الخطابه ص 218

2-نهج الخطابه ص 223

3-نهج الفصاحه ص 222

4-نهج الخطابه ص 223

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

یه خاطره ی قشنگی هم که درس آموز هست از جناب مرشد براتون می نویسم به درد این ماه هم می خوره که مراقب زبانهایمان باشیم.

جناب مرشد به یکی از دامادهایش فرمود:شما ببینید زبان چه بلای عجیبیست ،از دهان یک ثانیه بیرون می آید ،

آدم را با دیگری دعوا می اندازد و زود می رود داخل دهان پنهان می شود ؛

آن وقت دست و سر باید چوب را بخورند!وقتی هم که آن آدم خوب کتکها را خورد؛

زبان داخل دهان و با خنده می رقصد و می گوید :دیدی چه کار کردم؟

بزرگواران قسمت بالای وبلاگ، رمضان در صحیفه سجادیه رو هم مطالعه کنین ممنون

یا علی التماس دعای فرج

  • نشانه گمنام

درد و دل

يكشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۴، ۰۶:۳۵ ق.ظ

سلام خدمت همه ی شما بزرگواران

بنده من بعد سعیم براین هست که کمتر در این فضا حضور پیدا کنم و بیشتر با خدا خلوت کنم چون این فضا واقعا انسان رو به خودش وابسته میکنه .البته باعث بیدار شدنم بزرگواری هستن که دعا میکنم به هر آنچه در آرزویش هستن  برسن .روزیشون شهادت انشاءالله.

دیروز که رادیو قرآن رو گوش میدادم برنامه ای بود با نام (با شهدا)که خیلی برنامه ی زیبایی هست .

تو این برنامه روایتی از فرزند شهید والا مقام آیت الله سعیدی گفته شد که روزیه ما بود شکر خدا .

ایشون روایت کردن از خاطرات زیبایی که با پدرشون داشتن و اون این بود که روزی با پدرشون از کنار قهوه خانه ای رد میشدن که در آن قهوه خانه موسیقی گذاشته بودن .

وقتی صاحب قهوه خانه این شهید بزرگوار رو می بینن موسیقی رو خاموش می کنن جالب اینجاست وقتی آیت الله سعیدی این حرکت صاحب قهوه خانه را میبیند وارد قهوه خانه شده و با فریاد می گوید که چرا موسیقی رو خاموش کردین ؟

صاحب قهوه خانه عرض میکند که بنده به دلیل حضور شما این موسیقی رو خاموش کردم .

این شهید بزرگوار با فریاد عرض میکند که زود این موسیقیتون رو روشن کنین چون باید اون دنیا به خدا پاسخگو باشم چرا که خدا می گوید می بینی بندگانم را از من نمی ترسن ولی از حضور بنده من میترسن .

واقعا فکر کردین تا حالا چقدر از کارهامون واقعا برا رضای خدا بوده وبس .

چرا سعی نمیکنیم خدا رو باور داشته باشیم الکی میگیم توکلت علی الله ولی کو آیاا ذره ای توکلمون واقعی هست اگر هست پس این همه استرس و فشار روحی و روانی از کجا اومده کسی که توکلش واقعی باشه هیچ وقت مضطرب نمیشه و همه چی رو میسپره به خدا.

چقدر سعی کردیم که برا کسب رضای پروردگار تلاش کنیم آیا تا حالا شده دو رکعت نماز فقط برای اینکه خدا از ما راضی باشه خونده باشیم یا دعا و مناجاتی که فقط برا طلب بخشش از خدا باشه .

واااااااااااای که چقدر بد بودم من کاری به شما بزرگواران ندارم ولی هر چقدر فکر میکنم بیشتر کارام واقعا برا خودم بوده و این فضا بد جوری منو وابسته به خودش کرده بود .

درسته که اهل لاین و  ..... نیستم ولی همین فضا هم خودش کافیه که آدمو فاصلشو از خدا بیشتر کنه .

مناجات شعبانیه رو دقت کردین اول به زیبایی خاصی به خدا میگیم خدایا گوش کن چقدر قشنگه واسمع دعائی اذا دعوتک واسمع ندائی اذا نادیتک

این مناجات خیلی زیباست

ویا دعای یستشیر تا حالا خوندین خیلی دعای زیبایی هستش و خیلی دعا ها مناجاتی که اگر بخونیم واقعا ما رو وصل میکنن به خدای بی نیاز .

بزرگواران سعی کنیم که با قرآن انس بگیریم و قرآن رو محبوبترین دوست خودمون بدو نیم .

ببخشید زیاد حرف زدم نمیدونم تونستم مطلبو برسونم

انشاءالله که زندگیهامون رنگو بوی خدایی بده صلوات .

تو این شبای آخر ماه شعبان سعی کنیم برا همدیگه دعا کنیم نه تنها برا حوائج دنیوی بلکه بیشتر برا اینکه به محبوب دلها به خالق یکتا نزدیکتر بشیم بیشتر برا حوائج اخروی همدیگه دعا کنیم و دعا کنیم که امام زمانمون ،بابای مهربونمون که همیشه برامون دعا میکنه ازمون راضی باشه .

بزرگی گفتن که سعی کنین با زبانی که با آن گناه نکردین دعا کنین یعنی از دوستتون از دیگری بخاین براتون دعا کنن چون ما با زبان دیگران گناه نکردیم.

به امید موفقیت همه ی شما بزرگواران

انشاءالله در حضور مولا به ظهور برسیم .

یا علی التماس دعای فرج

  • نشانه گمنام

فراق و جمعه ای دیگر

جمعه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۲۵ ب.ظ

سلام بر امامم که میدانم خیلی خیلی از ما رنجیده خاطر است

امامی که در حضورش هستیم اما غائبیم.

امامم و مولایم باران که می آید دلتنگ تر می شوم

زیر باران بدون چتر قدم زنان به دنبالت می گردم

اما پیدایت نمیکنم

البته  که شما حاضر و ما غائبیم

چقدر دلگیرم از خودم از آدمای دور و برم که هنوز تو خواب غفلت فرو رفتیم و قصد بیدار شدن نداریم

چقدر سخت است تحمل بندگانی ضعیف الخطاء چون مااااا

ندبه می خوانیم بدون آنکه ندبه هایمان بوی ظهور بدهد.

خدایااااا پس کی در حضور مولایمان ظاهر می شویم

آیا هنوز وقتش نرسیده؟؟

بغضی سنگینی میکند درون قلبم میدانم دلیلش چیست!

خدایااااا دلم یه زیارت ناب پر از آرامش می خواد

یه زیارت که خالی کنم بغض دوری و فراق را و بستانم رضایت قلبی مولایم را

می دانم که او نیز قلبش از من شکسته

چگونه قلب شکسته مولایم را بدست آورم

اسممان را مسلمان گذاشته اند ولی آیا مسلمانی همین است که مولایمان برای بدیهایمان نزد شما شفاعتمان کند.

ببخش که قلبت را شکسته ایم مولایم

آقایم امام زمانم کمکم کن تا پیدایت کنم دورم خیلی دور

میترسم از این همه دوری میترسم

اللهم عجل لولیک الفرج

  • نشانه گمنام

احمد

چهارشنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۱۸ ب.ظ

سلام بزرگواران آیا می دانید وقتی یک رکعت نماز خوانده میشود نام زیبای احمد شکل میگیرد؟؟جالب است نه؟؟


  • نشانه گمنام

حجاب +غیرت

دوشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۵۹ ب.ظ
سلام بزرگواران همون طور که گفته بودم خاطره ای شهید ابراهیم هادی از دوستشون براتون می نویسم شایدم خیلیاتون این خاطره رو خوندین.
روایت از دوست شهید کتاب سلام بر ابراهیم ص41
بسم الله
باشگاه کشتی بودیم که یکی از بچه ها به ابراهیم گفت :
ابرام جون!تیپ . هیکلت خیلی جالب شده، توی راه که میومدی دو تا دختر پشت سرت بودند و مرتب از تو حرف میزدن؛ شلوار و پیراهن شیک که پوشیدی، ساک ورزشی هم که دست گرفتی،کاملا معلومه ورزشکاری!
ابراهیم خیلی ناراحت شد  و رفت توی فکر؛اصلا توقع چنین حرفی رو نداشت.
جلسه بعد که ابراهیم رو دیدم ،خنده ام گرفت؛پیرهن بلند پوشیده بود و شلوار گشاد!
به جای ساک ورزشی هم کیسه پلاستیکی دست گرفته بود.
تیپش به هر آدمی می خورد غیر از کشتی گیر.
بچه ها بهش می گفتن: تو دیگه چه جور آدمی هستی!ما باشگاه میایم تا هیکل ورزشی پیدا کنیم؛بعد هم لباس تنگ می پوشیم.
اما تو با هیکل قشنگ و روفرم،آخه این چه لباسهاییه که می پوشی؟؟!
اما ابراهیم به این حرفا گوش نمی کرد و می گفت:ورزش اگر برا خدا باشه عبادته و الا فقط ضرره....
بله بزرگواران این شهید بزرگوار تو این خاطرشون خیلی درسها به ما دادن و یه درس بزرگشون این بود که همهی کارهامون فقط باید برا خدا باشه نه چیز دیگه.
حالا میرسیم به بحث قبلیمون حجاب البته این دفعه از یه بعد دیگری .
نگاه به نامحرم:
خداوند در سوره نور به این نکته اشاره کرده و اینچنین به پیامبر سفارش کرده که به مردان و زنان مومن و مومنه بگو تا چشم ها فرو گیرند .خداوند (به خیانت نگاهها و) دلها ی مردم آگاه است.
حضرت علی ع فرمودند:هرکس نظرش به نامحرم ،پی در پی باشد،حسرت های او همیشگیست.1
و پیامبر نیز فرموده اند:هرکس چشم از مناظر شهوت انگیز بپوشاند،مناظر ملکوتی در برابر دیدگان او مجسم خواهد شد.2
مراجع تقلید فرموده اند:نگاه کردن مرد به بدن زن نامحرم ،چه با قصد لذت و چه بدون قصد آن حرام است و نگاه کردن به صورت و دستها اگر به قصد لذت باشد حرام است،ولی اگر بدون قصد لذت باشد مانعی ندارد.
خب حالا خواهرای گلم اگر شما حجاب داشته باشین دیگه این صحبتها و این نگاهها  ازشما دور میشه باور کنین.
غیرت در مرد:
رسول خدا فرموده اند:هنگامی که زنی آرایش کرده و معطر از خانه خارج شود و شو هرش نیز به این کار راضی باشد ، به ازای هر قدمی که زن بر میدارد خانه ای در آتش برای شوهرش بنا میشود.3
و باز فرموده اند: کسانی که غیرت ناموسی نداشته باشند ،وارد بهشت نمی گردن.4
من به شخصه دیدم مردانی را که به اصرار از همسرشان تقاضا دارن که با صورت آرایش کرده و تیپ آنچنانی در کنارشان قدم بزنن .
کجا رفته اند آن غیرت مردانی که جان خود را فدای ناموسشان کردن چقدر شرمنده ایم شرمنده شهدایی که با غیرت جنگیدند برای دین و ناموسشان و اما در حال حاضر نیست غیرتی که باید در جامعه بر قلب مردانمان ظاهر شود.
غیرت نا به جا:
و اما مولا علی ع نیز درباره غیرت نا به جا  در نامه ای به امام حسن ع فرموده اند: تو را بر حذر میدارم از غیرت بی جا،زیرا زنان سالم را به بیماری سوق میدهد.5
بله برعکس این جریان بارها مشاهده شده خواهرانی که حجاب فاطمی و حجاب برتر را بر سر دارن و با این وجود مردانشان سختگیری نا به جا بر آنها میگیرن و این درست نیست.
باید در هر دو صورت تعادل برقرارباشد.
و اما راجع به سخن گفتن:
خداوند در سوره احزاب آیه 32 فرمودند:به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیمار دلان در شما طمع کنند.
و همچنین پیامبر فرمودند:کسی که با زنی نامحرم از سر شهوت شوخی و مزاح کند،به ازای هر کلمه ای که بر زبان آورده شود هزار سال او را در دوزخ نگاه دارند.6
و همچنین در جای دیگر فرموده اند:هیچ مردی با زن نامحرمی در خلوت سخن نمی گوید مگر اینکه در دل او نسبت به وی رغبت پیدا کند.
و اما دست دادن:7
پیامبر اکرم ص فرموده اند:هر کس با زن نامحرمی دست دهد، در روز قیامت با دستان به زنجیر بسته محشور می گردد.سپس فرمان میرسد که او را به آتش افکنند.8
1-لعالی الاخبار ج10ص78
2-بحار النوارج104ص41
3-بحارالنوار ج53ص249
4-بحارالانوار ج2ص435
5-اصول کافی ج5ص537
6-ثواب الاعمالص707
7-مرآت انساءص141
8-الحکم الزاهره ص605
خدایا یاری ده و عاقبت همه را ختم به خیر کن
یا علی التماس دعای فرج
بزرگوارانی  که پست قبلی رو مطالعه نکردن خواهشمندم مطالعه کنن ممنون.


  • نشانه گمنام

حجاب

شنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۴، ۰۴:۴۷ ب.ظ

سلام بزرگواران مسئله ی حجاب یک مسئله مهمی هستش که الآن داره کم رنگ میشه و حتی کسانی که فرض بر مثال چادر بر سر دارن اون طوری  که باید حجاب فاطمی داشته باشن ندارن کسی که حجاب داره ولی آرایش صورت رو هم داره آیا این شخص از نگاه حرام فاصله گرفته نه این طور نیست چون با این کارشون حتی مسئله حجاب رو هم زیر سوال می برن .

برا همین هم هست عده ای از فرصت استفاده می کنن و میگن این چادریا هم خیلی چیزا زیر سرشون هست !

نباید حجاب چادر رو زیر سووال برد ...

حالا اشاره میکنم به احادیثی راجع به حجاب و در پایان اشاره به حجاب فاطمی و حجاب عاشورایی دارم.

لباس شهرت:

امام صادق ع فرموده اند :در خذلان و پستی فرد همین بس که لباسی می پوشد تا بوسیله آن مشهور شود.1

مراجع تقلید هم گفته اند:پوشیدن لباس شهرت حرام است.(آیه الله بهجت ،صافی گلپایگانی و وحید خراسانی)2

من خیلی مشاهده کردم خواهرانی که حجاب کامل دارن ولی از زیر این حجاب لباس و روسری یا همون مقنعه رنگی و سفید می پوشن و این باعث جلب توجه دیگران می شود .

لباس شبیه جنس مخالف:

پیامبر همیشه مرد را از مانند سازی خود به زنان باز میداشت و زن را نیز از این که در پوشش خود از مردان تقلید کند نهی می فرمود.3

لباس تنگ و چسبان:

پیامبر فرموده اند :برای زن سزاوار نیست که هنگام بیرون رفتن از خانه اش لباسش را جمع و فشرده کند.4

و باز فرموده اند:هلاکت زنان امت من در دو چیز است یکی طلا (زینت آلات)و یکی لباسهای نازک و بدن نما.5

مراجع تقلید نیز فرموده اند:حجاب کافی آن است که برجستگیهای بدن را نمایان نسازد و تنگ و چسبان نباشد.آیات عظام:(رهبر عزیزمون آقای خامنه ای مد ظله العلی،مکارم شیرازی،نوری همدانی ،سیستانی)

حد حجاب:

سوره نور آیه ی 31:و زینت و آرایش خود جز آنچه قهرا ظاهر می شود بر بیگانه آشکار نسازد و باید سینه و برو دوش خود را به مقنعه پبوشاند و زینت جمال خود را آشکار نسازد.6

از امام صادق ع درباره زینت هایی که جایز است زن در مقابل نامحرم ظاهر کند سوال شد ،فرمودند:صورت و دو کف دست.7

مراجع تقلیدنیز فرموده اند:زن باید تمام بدن و موی خود را به جز گردی صورت و دستها تا مچ را از نامحرم بپو شاند.8

آیت الله جوادی آملی خیلی زیبا به این مسئله اشاره کردن و اون اینکه حجاب زن تنها مربوط به خود او نیست تا بگوید من از حق خودم صرف نظر کردم مربوط به مرد نیست تا مرد بگوید من راضیم ....حجاب زن حقی است الهی.... حرمت زن و حیثیت زن به عنوان حق الله مطرح است ...زن به عنوان امین حق الله از نظر قرآن مطرح است.9

حجاب فاطمی:

هنگامیکه  اتفاق کردند بر منع حضرت فاطمه (سلام علیه)از فدک،ایشان مقنعه شان را بر سر پیچیدند و خود را در میان عبا قرار دادند و اطراف خود از سر و صورت و سایر بدنشان را تا پاها یشان به آن پوشانیدند به قدری لباسهایشان بلند بود که هنگام راه رفتن (اطرافیان)پاهایشان را بر دامن او می نهادند...تا وارد مسجد شدند بعد پرده ای در مقابل حضرت کشیدند.10

حجاب عاشورایی:

در ماجرای اسرای کربلا که بانوان حضرت اباعبدالله در سخت ترین شرایط کمترین درخواستی از یزیدیان نداشتندآمده است:ام الکلثوم از شمر خواست:وقتی که داخل شهر شدیم ما را از دروازه ای وارد کن که کمتر ناظری داشته باشد.الهی به فدای شما و رنج هایی که کشیده اید بانو

خانوم سکینه سلام الله علیها نیز به عمر سعد فرمودند:بگو این سرها را در جلوی ما حرکت دهند تا مردم به نگاه کردن آنها مشغول شده و به حرم رسول خدا صلی الله علیه و آله نگاه نکنند.

در وصف حضرت زینب سلام الله علیها گفته اند:به خدا سوگند هرگز زنی به این باشرم و حیا یی ندیدیم که از زینب شیوا تر سخن بگوید.11زن

منابع:

1-میزان الحکمه ج 1 ص 555

2-میزان الحکمه ج 5 ص 519

3-میزان الحکمه ج5 ص 474

4-فروع کافی ج 5 ص 519

5-ارشادالقلوب ترجمه مسترحمی ج2 ص223

6-سوره نور آیه 31

7-اصول کافی ج 5 ص 521

8-اکثر مراجع نظرشون بر این موضوع بوده که از جمله آنها رهبر عزیزمون آقای خامنه ای و رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و نوری همدانی و فاضل لنکرانی و.....

9-زن در آیینه جمال و جلال ص 423

10-فاطمه الزهرا بهجه قلب مصطفی ص642

11-بحالانوار ج 45صص 108-127

پیشنهادی برا خواهرایی دارم که میگن قلبت پاک باشه مهم نیست حجابت چه مدلی باشه حتما کتابچه کوچیک حریم ریحانه که در عرض یک ساعت مطالعه تموم میشه بگیرین و بخونین .

انشاءالله همه ی خواهرا در حجاب خودشون تفکر کنند که چه حجابی آنان را به خدا نزدیکتر و از چشمان شیطانی دورتر می کند.

حجاب تنها برا خواهرا نیست برادران بزرگوار نیز باید رعایت کنن که چگونه لباس حیا بر تن کنن به نظر من حیا تنها بر زن نیست بر مرد هم حیا باید وجود داشته باشد حیف که جا زیاد نیست در پست بعدی داستانی درباره شهید ابراهیم هادی براتون مینویسم که مختص برادران می باشد.

به امید اینکه همه یک مومن واقعی باشیم و زمینه های فرج مولامون رو فراهم کنیم و اقا رو از خودمون راضی نگه داریم.


یا علی التماس دعای فرج

  • نشانه گمنام

جایگاه صحیح مشورت و سخنی از آینده

جمعه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۲۴ ب.ظ

سلام بزرگواران  با مطلبی جدید که از نهج البلاغه انتخاب کردم از فرمایشات مولا علی علیه السلام درباره جایگاه مشورت نامه ی 53 بند 6 و سخنی از آینده در خمت شما هستم. حتما تا پایان مطالعه کنین ممنون

بسم الله

جایگاه صحیح مشورت :

بخیل را در مشورت کردن دخالت نده ، که تو را از نیکوکاری باز می دارد ،و از تنگدستی می ترساند.

ترسو را در مشورت کردن دخالت نده ، که در انجام کارها روحیه ی تو را سست می کند .

حریص را در مشورت کردن دخالت نده ، که حرص را با ستمکاری در نظرت زینت می دهد .

همانا بخل و ترس و حرص ،غرائز گوناگونی هستند که ریشه آنها بدگمانی به خدای بزرگ است .

و مولا علی علیه السلام در خطبه 103 بند 3 درباره ی آینده فرموده اند:

و این روزگاری است که جزء مومن بی نام و نشان از آن رهایی نیابد :در میان مردم است او را نشناسند ،و در میان جمعیت که نباشد کسی سراغ او را نگیرد ،آنها چراغ های هدایت ، ونشانه های رستگاری اند ، نه فتنه انگیزند و اهل فساد ، ونه سخنان دیگران و زشتی این و آن را به مردم رسانند ، خدا درهای رحمت را به روی آنان باز کرده و سختی عذاب خویش را از آنان گرفته است .

ای مردم!بزودی زمانی بر شما خواهد رسید که اسلام چونان ظرف واژگونی شده، آنچه در آن است ریخته می شود.

ای مردم! خداوند به شما ظلم نخواهد کرد و از این جهت تامین داده است اما هر گز شما را ایمن نساخت که آزمایش نفرماید ، که این سخن از آن ذات برتر است.

توصیه ی بنده به شما بزرگواران این هست سعی کنین زیاد نمیگم حداقل هفته ای دو بار یا سه باراز این چشمه جوشان  در برنامه روزانه تون بگنجونین مطمئن باشین تاثیرات زیادی تو زندگیتون میذاره.

انشاءالله که بتونیم خودمون رو به این شیوه به آنچه که خدا از ما خواسته برسونیم یه مومن واقعی باید همیشه مراقب باشه که غیبت نکنه و در جمع غیبت کنندگان نشینه و قضاوت نادرست نداشته باشه و خیلی اخلاقیات نیکوی دیگر .

موفق باشین و عاقبت به خیر

یا علی التماس دعای فرج


  • نشانه گمنام

رحلت امام خمینی ره

پنجشنبه, ۱۴ خرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۵۸ ب.ظ


  • نشانه گمنام

نیمه شعبان

سه شنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۳۰ ب.ظ


آید آن روز که خاک سر کویش باشم

ترک جان کرده و آشفته ی رویش باشم

ساغر روح فزا از کف لطفش گیرم

غافل از هر دو جهان، بسته ی مویش باشم

سر نهم بر قدمش ،بوسه زنان تا دم مرگ

مست تا صبح قیامت ز سبویش باشم

همچو پروانه بسوزم بر شمعش همه عمر

محو چون می زده در روی نکویش باشم

رسد آن روز که در محفل رندان، سرمست

رازدار همه اسرار مگویش باشم

یوسفم،گر نزند بر بالینم سر

همچو یعقوب دل آشفته ی بویش باشم.

منبع:دیوان امام خمینی ره

سلام بر همه ی شما بزرگواران میلاد منجی عالم بشریت بر شما مبارک باد

  • نشانه گمنام